Serwer w Polsce czy za granicą?

Wiele osób pyta, czy powinni skonfigurować swój serwer SQL w Polsce czy za granicą. Zrozumienie zalet i wad ma kluczowe znaczenie przy podejmowaniu świadomej decyzji o lokalizacji serwera.

Zalety SQL Server w Polsce:

– Obsługa języka polskiego dla Microsoft SQL Server jest solidna. Jeśli chcesz zacząć od języka polskiego lub potrzebujesz pomocy we wdrożeniu w Polsce, Microsoft ma dedykowany zespół odpowiedzialny za to w kraju. Co więcej, jest wielu lokalnych specjalistów IT posiadających wiedzę na temat tworzenia baz danych i aplikacji w technologii Microsoft, dzięki czemu łatwiej jest im świadczyć usługi lokalnie, niż gdybyś był za granicą.

– Wygoda zespołów wsparcia spoza USA, z którymi można się skontaktować bezpośrednio przez telefon lub czat poza godzinami pracy, gdy godziny pracy są inne (i nie są oczekiwane)

Według Microsoftu, SQL Server 2019 będzie dostępny zarówno w wersji on-premise, jak i w chmurze. Serwer będzie również dostępny w chmurze publicznej Azure. Specjaliści IT nadal mają możliwość zainstalowania serwera lokalnie lub zdalnie.

W tym wydaniu SQL Server powróci do swoich korzeni, z których wywodzi się — społeczności małych firm i programistów. Zestaw funkcji SQL Server 2019 wygląda interesująco, ponieważ został zaprojektowany z myślą o małych firmach i programistach, którzy nie potrzebują wszystkich funkcji dla przedsiębiorstw potrzebnych w większych organizacjach.

Oczekuje się, że nowa wersja przyniesie między innymi poprawę wydajności, bezpieczeństwa, użyteczności, możliwości zarządzania i obsługi.

Ważna jest decyzja o wyborze dowolnej lokalizacji dla serwera. Jaki jest Twój budżet? Jakie są Twoje potrzeby? Dzięki SQL Server będziesz mógł zarządzać i manipulować danymi i konfiguracjami baz danych w locie.

Wybór lokalizacji dla serwera SQL może być trudny, ponieważ istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Oto kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę:

* Niezawodność: jaka jest strategia tworzenia kopii zapasowych?

* Lokalizacja: czy potrzebujesz monitorowania aktywności w czasie zbliżonym do rzeczywistego, np. wskaźników wydajności, czasów odpowiedzi itp.?

* Koszt: ile kosztuje posiadanie serwera zlokalizowanego w danym kraju? Ile to kosztuje, jeśli wystąpi problem z serwerem lub pojawią się potrzeby konserwacyjne?

Serwer z dużą pojemnością

SQL Server to system zarządzania relacyjnymi bazami danych opracowany przez firmę Microsoft. W tym celu został wykorzystany w wielu przedsiębiorstwach na całym świecie.

SQL Server zapewnia pamięć masową o dużej pojemności, elastyczność i skalowalność dzięki obsłudze interfejsu programowania aplikacji (API) innej firmy, który umożliwia skalowalną łączność i integrację rozwiązań biznesowych i źródeł danych.

SQL Server to aplikacja serwera Windows, która zapewnia zarządzanie bazą danych, przechowywanie danych i usługi transakcyjne bazy danych użytkownikom korporacyjnym i indywidualnym. Jest to bardzo popularny system SQL Server.

SQL Server ma dużą pojemność w porównaniu do innych serwerów na rynku. Obsługuje również 32-bitowe i 64-bitowe systemy operacyjne z optymalizacją zapytań dla obu architektur. Jeśli chcesz być chroniony przed utratą lub uszkodzeniem danych, SQL Server jest właściwym wyborem dla Twojego przedsiębiorstwa.

Serwer to komputer z dużym i wydajnym sprzętem i oprogramowaniem do przechowywania i przetwarzania danych. Ten typ komputera, na którym działa program SQL Server, nazywany jest klastrem.

Klaster może obsługiwać wiele zadań jednocześnie, dzięki czemu jest bardzo szybki i wydajny. Niektóre z korzyści to duża pojemność pamięci masowej, wysoka wydajność we/wy, niezawodność, dostępność, skalowalność, równoważenie obciążenia i ekonomiczne przetwarzanie.